Stáje M+M
v médiích

Naučná stezka ve Ptení nabízí relax v přírodě

Ptení – Přečíst si knihu nebo namasírovat chodidla. Jezdecký areál manželů Očenáškových ve Ptení je koncipovaný podle umění Feng-shui a z části je volně přístupný veřejnosti. Nabízí nově i bosý chodník, kousek od nedávno zřízené luční knihovny.

Hanácký venkov s nádechem Anglie. “Nechtěla jsem nic a nikoho kopírovat. Náš areál je jiný než je tomu zvykem v Čechách a na Moravě,” říká spolumajitelka areálu Martina Očenášková a doplňuje: “Hospodaříme tu od roku 2007.”

Na místě bývalého pionýrského tábora na pozemcích o rozloze pětadvaceti hektarů, se mohou lidé myšlenkami přenést tak trochu do jiné reality. Venkovní výběhy a stáje pro ušlechtilé koně, k tomu zajímavá přírodní zákoutí. K oddechu a rozjímání zvou altánky s posezením, stromové aleje, menhiry nebo sochy z kamenů. Celý areál protíná i naučná stezka. “Po luční knihovně jsme dokončili i bosý chodník, když budou mít návštěvníci štěstí, mohou vidět i výcvik parkurových koní,” říká Martina Očenášková, která dodává: “Naším záměrem je, aby se tu lidi i zvířata cítili šťastně.”

denik.cz

“Srub zasazený na pozemku v blízkosti lesa je obklopený volným nezastavěným prostorem a pastvinami s koňmi. Koncept domu, zařízení, dispozice a vybavení jsou dílem majitelky Martiny, která svůj nový domov zařídila ve stylu Feng-šuej.”

idnes.cz